poniedziałek, 26 lipca 2010

O Tym Jak Package Kończy 15 Lat.... Oraz 10 dowodów na istnienie...

...siostry ze szczerozłotego szmaragdowo-szafirowego marmuru wykładanego perłami.

1. Potrafi latać, unosząc mnie nad ziemią, a sama nie unosząc się, zachowując przy tym klasę i szyk.2. Umie perfekcyjnie zlewać się ze mną w jedną nieokreślono-nieopisywalną formę międzygwiezdną.
3. Jest skłonna skrzętnie ukryć doskonałości swojej figury, by wyciągnąć mnie z kompleksu owalności rąk.4. Posiada zdolność przeobrażania siebie i mnie w Salvadora Dali, gdy chcę sprowadzać na ziemię jego ducha i prosić go by we mnie wstąpił.5. Nienagannie wspiera mnie i podpiera. Szczególnie w działaniach na rzecz ochrony praw drzew, krzewów i krzewinek.


6. Dostosowuje pogodę do kształtu twarzy zawsze gdy powiem "Nela (package) proszę, ściągnij mglistość melancholijnym spojrzeniem i zadumaną mimiką twarzy". To działa, bez względu na to czy na grzędzie siedzi zima, czy wiosna.7. Jeśli nie jest w stanie wyciagnąc mnie z potrzasku, który na mnie zastawiła, sama w niego wpada, byśmy mogły wspólnie obmyślić plan ucieczki.8. Czasami łowi dla mnie Adriana Brodiego na przynęte ze swoich trzepoczących rzęs i subtelnego uśmiechu, a następnie pozbywa się ich po kolei. Dla mnie.

9. Zawiera w sobie 30% nitrogliceryny, 25% pluszu, 15% długo parzonej melisy, 20% orenżady, 10% helu, dzieki którym może na zmiane unosić się w powietrzu, musować, wrzeć, bulgotać, wybuchać, roznosić spokój, zmiękczać napięcie, i znowu unosić się w powietrzu, jak ten balon na odpuscie. Czasem też udaje jej się przeistoczyć w kota, który zamiast miałczeć growluje. Nuda jej się przeterminowała, stoi w słoiku na szarym dnie lodówki.


10. Pachnie różami, wygląda różami i smakuje nimi. Hoduje je na sukienkach i głęboko za nimi. Te róże mimo kolców, nie kolą. Są pełne empatii. Zamiast draśnięć zostawiają po sobie wspomnienie migoczącego pyłu, mieniącego się pastelowymi plamami po akwarelach.
Dziękuję Ci siostro-Nela-Package za tą twoją koronkowo-falbankową wszechobecność, od dziś bezhoryzontalnie 15-nastoletnią.
STO LAT, STO LAT, STO LAT, STO LAT, STO LAT, STO LAT, STO LAT, STO LAT!!!!(z aparatem na szyji, zoomem w oczach, lampą błyskową w głowie i zaślepką na zdrowiu ^^)


Nati.

9 komentarzy:

 1. Urocze :) Wszystkiego najlepszego dla siostry.

  OdpowiedzUsuń
 2. Uśmiech sam mi się nasuwał na usta czytając to. Coś pięknego, oby wasza miłość taką pozostała na zawsze a Package 100 lat!! :*

  OdpowiedzUsuń
 3. Super post, przyłączam się do życzeń :D

  OdpowiedzUsuń
 4. świetny wpis, cudowne jetseście dziewczyny!!!

  OdpowiedzUsuń
 5. zawsze chciałam mieć kochaną siostrę : (. jutro moja słodka szesnastka. jestem prawie rówieśniczką Package. ale nie jestem taka fajna. pozdrów ^^.

  OdpowiedzUsuń
 6. Wzruszył mnie ten post...100 lat dla Siostry!
  Twoja Siostra musi być wspaniałą osobą:) tak jak Ty:)

  OdpowiedzUsuń
 7. Dziękuję wszystkim w imieniu Package... ona was wirtualnie ściska i całuje, i jest wzruszona do cna. :)
  ajrisz - kochane siostry to wbrew pozorom rzadna rzadkość. :). One zwykle są kochane, ale tego po sobie nie pokazują. Przedwczesne najlepszego i Tobie:*

  OdpowiedzUsuń
 8. pięknie:))
  też się wzruszyłam...
  zdjecie z A. Brodym - suuper :D
  Jeszcze raz WSZYSTKIEGO NAJLEPSZEGO - i dla Ciebie, i dla Neli;**

  OdpowiedzUsuń
 9. Śliczne zdjęcia!
  Wpis jest przesłodki - tak jak Wy ;)

  OdpowiedzUsuń