czwartek, 3 czerwca 2010

"Nowe Szaty Cesarza" - OFF Fashion 2010

Cała ta maskarada przy której Panna Awangarda rozpływała się niczym cukrowy baranek w kakale, miała miejsce mniej wiecej tydzień temu. Tydzień uzbiera sie dokładnie jutro. Gwoli wtajemniczenia Off Fashion odbywało sie standardowo w Kielcach, jak co roku. O ile się nie mylę była to z VII edycja. Nie napiszę, czy najzacniejsza gdyż porównania nie posiadam. Ale epitet zacna jest tu na miejscu. Kreacje czasem przyprawiały o dreszcze, czasem o zachwyt, rzadko kiedy o apatię. Wszystkie od siebie nienagannie odstawały. Wszystkie jakby z innej bajki wyjęte. Pomógł w tym narzucony temat - "Nowe Szaty Cesarza", niezwykle poluzowany, jak na mój gust. Ale to słusznie. Przepełnieni talentem i kreatywnością młodzi projektanci mieli duże pole manewru. Popuścili wodze fantazji, co przypuszczam sami przyznacie spoglądając w dół na to co udało się uchwycic. Ledwo co, jak się można domyślić warunki do robienia zdjeć nie rozpieszczały.
Nie mniej jednak nie omieszkam się z wami podzielić moimi ulubieńcami.

1. Piastunka Słowika - ukojenia duszy Chińskiego Cesarza.


2. Szlacheccy Rzeźnicy, prosto z uboju tekstyliów.


3. Strażniczki - Edwarda Norzyco-Szyjna & Xena Wjownicza Księżniczka.4. Swieże Damy Dworu prosto z Andromedy


6. Bracia Ptasieki - Wroniec i Gołębiec.4. Ślepe Nimfy Qantina Tarantino7. Papużki-Nierozłączki - Robin Hood i Mały John.8. Klałnice Na Sprężynie - więźniowie drewnianych pudełek.9. Rafy Koralowe Zakapeluszowane....Cyferki nie oznaczaj niczego bliskiego rankingowi. Bynajmniej proszę się nimi nie sugerować. Choć przyznam skrycie, iż Piastunka Słowika urzekła mnie absolutnie!
Wyróżniłam niespełna połowę zaprezentowanych kreacji. Wedle uznania. Więcej_zdjęć_i_info_tutaj. Coś mi podpowiada, że wypadało by też wspomnieć, iż tytuły to moja indywidualna interpretacja prac.
Jak wam się podobają? Czyż nie bajeczne?
A ponizej namiastka tego co działo się podczas obrad jury, których owoc zostanie lada chwila ujawniony.
Teatr Ruchu "Ocelot" zaprezentował artystyczno-akrobatyczny spektakl, który wprawił mnie w osłupienio-oniemienie.


Czas wyników ogłoszenia. Tamtaratam....

Trzecie miejsce powędrowało prosto w dłonie Agaty Krajewskiej.

Drugie na konto Witaliji Małyszko - Litwinki. ( Autorka "Szlacheckich Rzeźników", praca nr 2)

Uwaga, uwaga, przyszło sedno i posta gwóxdź! Na pierwsze miejsce zasłużył sobie 21-letni Marcin Podsiadło z Sosnowca, student angielskiej szkoły projektowania odzieży, który swoją obecnością na scenie zaskarbił sobie nie tylko uznanie, ale i sympatię publiczności. W końcu "No hands, no cookies!". A oto i on ze swoimi "Bracmi Ptasiekami".A mnie tylko zostało ściagnąc czapkę, uchylić czoła i złożyc staranny pokłon w stronę uczestników OFF Fashion 2010. I tak jak to próbuje wykrzyczeć zatrute jabłko...

...Moje gratulacje!


Zdjęcia - Package

6 komentarzy:

 1. Bardzo, bardzo podoba mi się to, co przedstawiasz na blogu. Zdjęcia mają taki magiczny klimat, są trochę przerażjące (w pozytywnym znaczeniu).

  Tak przy okazji może spoda Ci się ta koszula:
  http://szafa.pl/c2616938-koronkowa-koszula-36.html

  Nie che robić żadnej reklamy, ale jak zobaczyłam Twoje fotki to od razu pomyślałam, że ta koszula pasowałaby do Ciebie :)

  Pozdrawiam!
  Aggip

  OdpowiedzUsuń
 2. Z twoim talentem tez tam kiedys wystapisz z wlasna kolekcja ! Pasikonikowy debiut masz juz za soba :)

  OdpowiedzUsuń
 3. oo widzę kilka projektów z fw :) Super! :)

  PS Twój link na szafach nastolatek nie działa.

  OdpowiedzUsuń
 4. jakie SH w Lublinie polecasz?:)

  OdpowiedzUsuń
 5. Vitalija Malysko jest Litwinką, nie Ukrainką ;) wiem, bo nosiłem Jej ubrania na półfinałach, a jestem jednym z tych Braci Ptasieków jak to ładnie nazwałaś;)

  OdpowiedzUsuń
 6. a agata krajewska zajęła II miesjsce a nie III!!!!!!! troche wiecej uwagi w ym co piszesz!

  OdpowiedzUsuń